Kadınlarda kalp krizi belirtileri nelerdir?

Kalp krizi belirtileri konusunda araştırma yapan uzmanlar kadınlarda görülen kalp krizi belirtilerinin erkeklerden daha farklı şikayetler olduğunu ortaya çıkardı. Kadınların birçoğu kalp krizi belirtilerini hissediyor lakin bu belirtileri ya önemsemiyor ya da kullanmış oldukları bir takım ilaçların yan etkisi olduğunu düşünüyorlar. Bu sebeple kadınlarda husule gelen kalp krizi ölümcül olabiliyor.

Kadınlarda görülen kalp krizi erkeklerde görülen kalp krizi belirtilerinden farklı olduğu açısından ve ekseri kalp krizi erkeklerde husule gelen bir sorun olmasından dolayı kadınların çoğu kalp krizi belirtilerini anlamıyor. Yaşamış oldukları şikayetleri başka sorundan olduğunu düşündükleri açısından tıbbi müdahaleye de geç kalıyorlar. İşte kadınlarda kalp krizi belirtileri.

Kadınlarda ortaya çıkan kalp krizinin belirtileri arasında en şiddetlisi göğüs ağrısıdır. Göğüs ağrısı kalp krizi geçiren erkeklerde de görülür, lakin kadınlarında başka problemlerde husule gelir. Kadınlarda kalp krizi kendini olağan dışı yorgunluk olarak gösterdiği gibi, nefes almada güçlük çekmek, mide yanması, bulantı, kusma, boyundan ve çeneden başlayan omuzlara kadar inen ağrı ve göğüste sıkışma hissi, güçsüzlük, aşırı solgunluk ve terleme olarak da gösterir.. Bu belirtileri kendinizde hissettiğiniz zaman hemen bir sağlık kuruluşuna gitmenizde yarar var.

]]>