Japon eriğinin faydaları nelerdir?

Genellikle hafızayı güçlendirici etkisiyle bilinen Japon eriği, hafızayı güçlendirmeye muavenet ettiği kadar, mütenevvi hastalıkların tedavisinde de olumlu gelişmeler göstermeye elverişli şifalı bitkilerdendir. Bazıları Japon eriğini ginkgo biloba olarak da bilirler. Japon eriğinin hafızayı kuvvetlendirme faydasının yanı sıra başka hangi faydaları bulunduğunu merak ediyorsanız işte yanıtı:

Japon eriği özellikle de dikkat ve enerji gerektiren işlerde çalışanlar açısından çok faydalı bir bitki olmaktadır. Gün içerisinde yüksek performansa ihtiyacınız varsa bu bitkiyi kullanmanız öneri edilir. Japon eriğinin faydalarından biri de hücre zarı yapısını tetikte tutmak, serbest radikallere karşı savaş açılmasına vesile olup serbest radikallerin vücuttan temizlenmesini sağlamak.

Japon eriği aynı zamanda öksürük ve astım semptomlarının da hafif bir biçimde yaşanmasına olanak sağlar. Sabit glikoz ve oksijen ihtiyacını karşılar, beyinde ödemin gelişmesini önler varsa azalmasını sağlar, zihinsel gerilemeyi geciktirir, arter ve diğer kan damarlarında olumlu yansır.

Japon eriği yararları

]]>