İt Üzümü Nedir? İt Üzümünün Belli Başlı Faydaları Nelerdir

İt Üzümü, ormanlarda yetişen bir bitkidir. Çiçekleri ak, meyveleri parlak siyahtır. Meyvesi, yaprakları ve de çiçekleri kullanılır. Ev ilaçlarında çok dikkatli kullanılması gerekmektedir. İt Üzümünün Faydaları İdrar söktürücüdür. Uykusuzluğa iyi gelir. Mesane spazmlarını geçirir. Yaralara lapa şeklinde uygulanır. Romatizma ve mafsal ağrılarını keser. Aybaşı düzensizliğini ve rahim hastalıklarını önler. Ve it üzümünün sayamadığımız bir çok faydası daha var. Bu faydalar neymiş, buyrun aşağıya bir inceleyin…

 

İtüzümünün Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Hafif uyuşturucu etkileri ile yatıştırıcı ve ağrı kesicidir. Uykusuzluğa iyi gelir. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü kesmeye yardımcı olur. İdrar söktürücüdür. Romatizma ve mafsal ağrılarını keser.

İtüzümü Nasıl Kullanılır? Çiçekleri ve yaprakları kurutulduktan sonra sıcak suda demlenerek kullanılır. Taze yaprakları ezilerek yaraların ve basurun üzerine ağrıyı kesmesi ve iltihapları önlemesi açısından konabilir. Yüksek dozlarda zehirleyebileceği açısından bir uzman kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

]]>