İt dirseği tedavisi

Kendi küçük şikayeti büyük olan it dirseği, göz kapağının üst kısmında yağ bezelerinin aşırı stres, havasız ortam, başkasına ait olan havluyu kullanma, gözyaşı kanalının tıkanıklığı gibi mütenevvi sebeplerden husule gelen ciddi bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın ortadan kaldırılması açısından kişi mutlak suretle göz mütehassısına başvurmalı ve it dirseği tedavisine başlamalıdır. Göz önemli bir organ olduğu açısından, it dirseği tedavisi açısından kişi kendi başına bir uygulamada bulunmamalıdır. Aksi yapıda it dirseği sorunu daha büyük felaketlere yol açabilir.

İt dirseği nasıl tedavi edilir?

İt dirseğinin geçmesi açısından uzman hekim bir takı damla ve pomat tedavisini uygun görür. Eğer ki it dirseği yani halk arasında arpacık olarak da bilinen bu sorun ciddi bir boyutta ise, cerrahi işlemlerle tedavi gerçekleştirilir. Yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu husule geldiği açısından, uzan hekim küçük cerrahi işlemlerle yağ bezesinin içinde olan iltihabı akıtır ve göze uygulanan baskıyı ortadan kaldırır.

İt dirseğinin tedavisi açısından kendi başınıza bir uygulamada bulunmamanız gerektiğini öneren uzmanlar, evde bir takım doğru davranışlar ile gözünüzü rahatlatabileceğinizi söylüyorlar. Özellikle de gözyaşı tıkanıklığından husule gelen it dirseği açısından göze sıcak tampon uygulanabilir. Havlu yada pamuğu ılık bir suya batırıp göz üzerinde yavaş yavaş gezdirirseniz, gözünüze uygulanan baskı ortadan kaldırabilir ve size rahatlık sağlar. Erken müdahalenin tedavide daha iyi sonuç vereceğini unutmayın ve sorununuz açısından geç kalmadan hekime başvurun.

]]>