İştah kesen yemekler nelerdir?

Beslenme ve diyet uzmanları hem sağlıklı olup hem de zayıflamak isteyenlere iştah kapatan yiyeceklerin listesini sundular. Ancak iştah kapatan yiyeceklerle zayıflamak istiyorsanız bu besinleri herhangi bir rejim programına uymadan tüketmelisiniz. İştah kesen yemekleri düzenli olarak tükettiğiniz yapıda, ihtiva ettikleri vitamin ve mineraller ile pekala kilo vermenize muavenet edeceklerdir.

Özellikle iştah kapatıcı etkisi olduğu kanıtlanan özel besinleri rejim yapmadan zayıflamak açısından denemenizi öneriyoruz.

Kepek ve buğday gibi tahıl ürünleri, sebze ve meyveler karbonhidrat ihtiva etmektedir. Karbonhidratlı besinler lifli olduklarından dolayı sindirim sistemini harekete geçirirler ve insanı tok tutmada birebirdir.

Muz, avokado, yulaf ve peynirin ihtiva ettiği triptofan ise serotonin oluşması ve serotonin hücrelere taşınmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Serotonin de tıpkı karbonhidrat gibi tok tutmaktadır.

Vücuttaki insülin dengesini koruyan ve krom ihtiyacını karşılayan fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, brokoli ve tahılda tok tutan besinler arasındadır.

Albumin, Fruktoz ve İyotta iştah kapatan yiyeceklerdendir. Albumin bezelye, fıstık ve fasulyede; Fruktoz çilek ve balda; İyot ise balık, iyotlu tuz ve soğanda bulunmaktadır.

Aşırı yemeyi önlemek açısından iştah kapatan yemekleri günlük hayatınızda sürekli yiyebilirsiniz. Sağlıklı ve zinde kalmak açısından ideal kiloyu korumak çok önemlidir. Çünkü aşırı iştah bastırılmadığı durumunda kilo ve sağlık sorunları kaçınılmaz olur.

]]>