İltihap kurutucu bitkiler nelerdir?

Mütenevvi sağlık problemlerinin bir sonucu olarak husule gelen iltihaplanma, herkes tarafından istenmeyene ve bir an evvel geçmesini sağlamak açısından çeşitli yöntemlere yönelten bir durumdur. İltihaplanma çeşitli bakteri ve mikroplarda kaynaklı olarak göründüğünden özellikle de henüz hijyenine tam olarak dikkat etmeyen küçük çocuklarda sürekli görülür. İltihabı kurutma açısından doğanın sunmuş olduğu mucizelerden faydalanmak istiyorsanız,işte sizlere iltihap söktüren bitkiler.

İltihabı tedavi etmeye yardımcı olan şifalı bitkilerin başında sarımsak gelmektedir. Koktuğu açısından beklide sarımsağı sade olarak tüketemeyebilirsiniz, o halde cacık ya da yoğurt içinde tüketin. İltihap kurutan bitkilerden bir diğeri de adaçayıdır. Adaçayı ile günde 3 gün gargara yapmak boğaz iltihabına iyi gelir. başta bademcik iltihaplanması olmak üzere vücutta husule gelen birçok iltihabın tedavisinde kekik çayı içilebilir.

Ayrıca acı biber, kiraz, böğürtlen, ahududu, çilek, kereviz ve kereviz tohumu, keten tohumu ve keten yağı, zencefil, ceviz, koyu yeşil sebzeler de iltihap kurutucu özelliktedir.

İltihap kurutucu bitkiler

]]>