Hamilelikte lazer epilasyon yapılabilir mi?

İstenmeyen tüylerine çözüm arayan kadınların tercih ettikleri yollardan birisi olan lazer epilasyon, lazer tekniği kullanılarak tüyleri kökünden yok yapan teknolojinin en gelişmiş uygulamalarından birisi olmaktadır. Uygulaması kişinin tüy yapısına, tüy yoğunluğuna, ten rengine ve yaşına göre değişkenlik gösteren, birkaç seanslık bir işlem olan lazer epilasyon, peki gebe olan kadınlar tarafından da kullanılabilir mi? Hamilelik döneminde olan kadınların lazer epilasyon yaptırmasında bir sakınca var mıdır?

gebelikte-lazer-epilasyon-yapilir-mi

Gebelikte lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyon yaptıran pek çok kadın bu yöntem sayesinde büyük rahatlığa kavuşmuş ve tüylerine kalıcı çözüm bulmuştur. Gebelik öncesinde ya da sırasında uygulanması anne adaylarını zaman zaman tereddüte soksa da, bilinçli kullanım sayesinde anne karnındaki bebeğe lazer epilasyonun hiçbir zararı bulunmamaktadır. Çünkü lazer epilasyonda kullanılan elektromanyetik ışıma röntgende kullanılan X ışınlarından çok farklıdır. Lazer epilasyonun yaydığı ışıma doku içinde bir ilerleme sarf etmez ve buda bebeğe kötü etki vermeyeceğinin garantisidir.

Radyo dalgaları ile çalışan epilasyon cihazlarının da bebeğe kötü etki verme olasılığı bulunmamakta ve işlem sonrasında radyasyonda vücutta kalmamaktadır. Ancak epilasyonun bir başka çeşidi olan elektrolizmeme başı çevresindeki kılların temizlenmesinde kullanılması önerilen bir uygulama değildir. Gebeliğin son 3 ayında karın bölgesi kıllarında da bu yöntem kullanılmamalıdır.

]]>