Hamilelikte kabızlık nasıl giderilir?

Kabızlık çocuklar ve yetişkinler açısından oldukça rahatsızlık verici bir sorun olmakta ve bilhassa da kadınlar gebelik dönemlerinde kabızlığı sürekli yaşadıkları açısından hamilelik dönemleri sıkıntılı geçmektedir. Hamilelik döneminde kadınların hormonlarında husule gelen değişikliklerden dolayı ortaya çıkan kabızlık açısından aşağıda ne yapmanız gerektiği yazmaktadır. Aşağıda yazılanları dikkate alarak gebelik döneminde kabızlık sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Gebelikte yaşanan kabızlık sorunu çözülemeyecek bir problem değildir ve bu problemi çözmek açısından dikkat etmeniz gerekenlerde kesinlikle yapmakta zorlanmayacağınız şeylerdir. Bağırsak kas dokularının gevşemesi ve Uterusun büyüyerek bağırsaklara baskı yapması yüzünden oluşan kabızlık sorunu kepekli ekmek, yulaf ezmesi, barbunya, kepekli makarnalar, kayısı, kuru üzüm, bezelye, pırasa, esmer pirinç, ahududu ve yemişte yer alan posalı yemekleri tüketmekle geçer.

Gebelik döneminde anne adaylarının fazlaca kayısı, erik, incir kompostoları ve doğkırmızı meyve suları ve fazlaca da su içmeleri gebelikte kabızlığa çözüm yöntemleridir. Hareket olanağını arttırmak açısından düzenli egzersiz yapmak ya da yarım saat her gün yürümek kabızlık açısından en etkili çözüm yollarıdır.

]]>