Güneş kremi nasıl kullanılır?

Yaz aylarının gelişiyle birlikte artan güneş yanığı sorunlarına karşı önlem almanın en etkili yollarından biri, güneş kremi kullanmaktan geçiyor. Ancak sağlıklı güneş kremi kullanılmamasının güneşin etkilerini vücudun üzerinden uzaklaştırmadığı gibi, güneş kremini doğru bir biçimde sürememenin de olumsuz bir takım etkileri bulunmaktadır. Uzmanlar güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve güneş yanığı sorununun önüne geçmek açısından en az 50 faktörlük güneş kremi kullanılmasını önerirken, doğru güneş kremi nasıl sürülmelidir bundan da bahsettiler. İşte uzmanlarından güneş kremini doğru kullanma tavsiyeleri.

gunes-kremi-nasil-kullanilmali

Güneş kremi nasıl kullanılmalı?

D vitamini bakımından oldukça zengin olan güneş ışınlarının vücudumuz açısından pek çok faydası olur, lakin uzun süre güneş ışığında kalmanın ne yazık ki zararları da büyüktür. İşte bu sebeple güneşin yaymış olduğu zararlı ışınlardan kendimizi korumak açısından yazın güneş kremlerini kullanmamız gerekir. Az öncede bahsettiğimiz gibi yalnızca güneş kremi kullanmak yetmiyor, aynı zamanda güneş kremini doğru olarak da kullanmak gerekir.

Cildinde problem olanların güneş kremi kullanmadan önce hangi güneş kremini kullanmaları gerektiğini uzman bir cilt hekimine danışmalıdır.
50 faktörlük ve üzeri olan güneş kremleri tam bir koruma sağladığı açısından, 50′den az korumaya sahip olan güneş kremlerini kullanmaktan kaçının.
Güneş kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülmelidir.
Eğer ki kullandığınız güneş kremi alerjik bir reaksiyona sebep oldu ise başka markanın güneş kremlerini deneyin.
Güneş kremi kullanmanın en önemli kurallarından bir diğeri ise kolay silinmeyen ve suya karşı dayanıklı olanları kullanmaktır. Özellikle de havuza ve denize girileceği zaman.
Güneş kremlerinin kullanım süresi 3-4 saattir olduğu açısından, en geç 4 saat sonra tazelenmelidir.

]]>