Gözbebeği iltihabına bitkisel çözüm

Bir kaza ya da herhangi bir göz hastalığının sebep olduğu göz bebeği iltihaplanması, vakit kaybetmeden uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi gereken bir sorun olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Çünkü göz hassas bir organ olduğu açısından sizin önemsiz gördüğünüz bir orun gözlerde ciddi tehlikelere yol açabilir ve aynı biçimde bu tehlikeyi önlemek yalnızca uzmanların işidir. Göz bebeği tedavisine ek destek olmak adına bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Ancak her bitkisel yöntemi kullanırken de doktorunuza danışmayı unutmayın.


 

Gözbebeği iltihabı bitkisel çözüm

Göz bebeği iltihabın gözlerde kızarıklık ve sulanma yaratan bir sorundur. Bu soruna şeker hastalığı, burunla ilgili problemlerle, ciddi anlamda gözün üşüesi ya da frengi hastalığı da sebebiyet olmaktadır. gözünüzde ağrı, kızarıklık, sulanma ve ışığa karşı hassasiyet husule geldi ise göz doktorunun tavsiyesiyle aşağıdaki şu bitkisel yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bir avuç fesleğeni dövüp lapa haline getirdikten sonra temiz gaz bezine sarın ve göz kapaklarınızın üzerine koyarak bir gece bu biçimde uyuyun. Sabah kalktığınız zaman ise gözlerinizi ılık bir su ile yıkayın. Bir diğer göz iltihabına doğkırmızı çözüm olacak metot ise şöyledir. Dört bardak suya iki tutam kuru mücver çiçeği ekleyin ve on beş dakika boyunca kaynatın sonrasında süzün. Bu karışımı çay kaşığı ile günde üç kez açısından. Geçmiş olsun.

]]>