Göz tembelliğinde neurovision tedavisi

Yaşları 9 ile 55 aasında olan tüm göz tembelliği hastalarının bu sorunlarından kurtulmaları açısından geliştirilmiş bir tedavi metodu olan Neurovision, gelişmiş teknolojinin bir ürünü olmaktadır. Bilgisayar sistemine yüklenen bir program aracılığıyla uygulanan Neurovision tedavisi, görme düzeyi %10-20 arasında ve kayma düzeyi de 8 prizmanın altında olan kişiler açısından kullanılmaktadır. Göz tembelliğinin Neurovision ile tedavisinde başarı elde edilmesi açısından gözde başka bir sağlık probleminin olmaması önemli bir husustur.

Neurovision tedavisi birkaç seanslık bir işlemdir. İlk seans hastanın hekimi tarafından hastane ortamında yapılmaktadır. Diğer seansları hasta evinde ya da bilgisayar olan her mekanda kendi kendine uygulayabilmektedir. Yaklaşık iki seans sonrasında görme düzeyinde ciddi düzelmeler meydana gelir. Hasta hekim tarafından kendine verilmiş olan programı bilgisayara yüklüyor ve düzenli olarak uygulamaya başlıyor. Arada hekim hastayı kontrol açısından yanına çağırıp doktoru görsel keskinlik ve/veya kontrast duyarlılık bilgilerini sisteme giriyor. Bu sayede kişiye özel bir tedavi halini alıyor.

Neurovision tedavisinde başarı sağlamanın en önemli yolu programın düzenli olarak uygulanmasıdır. Neurovision yöntemi haftada 3 gün 40’ar dakika toplamda 40 seans uygulanmalıdır.

Göz tembelliğinde neurovision tedavisi

]]>