Göz şişliğine ne iyi gelir?

Yoğun bir günün ertesi sabahı az uyumaktan kaynaklanan bir sorun olan göz şişliği, bir takım doğru uygulamalar sonucunda sorun olmaktan çıkabilecek bir problemdir. Göz şişmesi sorunu ile karşılaşan ziyaretçilerimiz açısından göz şişmesine yapılması gerekenler nelerdir bunlardan bahsedecek ve şiş gözlerden kurtulmanıza muavenet edeceğiz.

Göz şişliği nasıl iner?

 

Öncelikle sabaha şiş gözlerle uyanmak istemiyorsanız lakin, geceden önlemenizi almanızı öneri ederiz. Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederek ve gece yatmadan önce gözlerinize bakım uygulayarak bu sorunun önüne geçebilmeniz mümkün. Örneğin geceleri alkol almamalı, tuzlu besinlerden uzak durmalı, en az yedi saat uyumaya dikkat etmeli ve göz çevrenize uyumadan önce nemlendirici bakım kremi sürmelisiniz.

Eğer ki tüm bu önerilere dikkat etmenize rağmen yinede sabahları şiş gözlerle karşılaştıysanız o zamanda birkaç uygulama sayesinde gözlerinizin şişliğini indirebilirsiniz. Mesela çiğ patatesi yuvarlak biçimde dilimleyip gözlerinizin üzerine koymalı ve yaklaşık 15 dakika o biçimde beklemelisiniz. Ya da antioksidan içerikli bir kremi göz çevrenize sürebilirsiniz.

Göz şişliğini indirmek açısından uygulamanız gereken yöntemlerden biride buz masajıdır. Bir parça buzu göz çevrenizde gezdirin veya buz parçalarını naylon bir torbaya koyarak gözünüzün üstünde dayanabildiğiniz kadar tutun. Bir başka göz şişmesine çözüm yöntemi de makyajla şiş gözlerinizi kamuflaj etmektir.

]]>