Göz iltihabı bitkisel tedavi

Bitkisel tedavi metotları ile göz iltihabından kurtulmayı planlayanlara faydası dokunacak olan bitki kürlerine yer vermek istedik. Gözler her birimiz açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduklarından dolayı gözlerde ortaya çıkan sorunlar oldukça can sıkıcı ve yaşamı olumsuz yönde etkileyici olmaktadır.


Göz iltihabı açısından bitkisel tedavi yöntemi arıyorsanız aşağıdaki tariflerden yola çıkarak güvenli bir biçimde göz iltihabınızdan kurtulabilirsiniz. Herbalistlerin önerisi olan bu kürler düzenli olarak yapılmalıdır. Kesinlikle tarifin dışına çıkmamanızı önererek sizleri göz iltihabını tedavi edecek kürler ile baş başa bırakıyoruz.

 

Göz iltihabına bitkisel çözüm

 

Malzemeler: 4 bardak kaynak su ve 1 çay kaşığı sofra tuzu.
Hazırlanışı: Dört bardak suyun içine sofra tuzunu ekleyin ve tuz eriyene kadar karıştırın. Ardından gözünüzü bu su ile yıkayın.. bu işlemi günde 3 kez tekrarlayın.

Malzemeler: 4 bardak su, 1 çorba kaşığı çay, 1 çorba kaşığı kuru nane.
Hazırlanışı: Dört bardak suyun içine çayı ve kuru naneyi ekleyerek bir taşım kaynatın. Ardından süzün ve posasını göz kapaklarınızın üzerine koyun. On beş dakika bu biçimde bekleyerek ardından ılık su ile gözlerinizi yıkayın.

Malzemeler: 4 bardak su, 50 gram meyan kökü.
Hazırlanışı: : Meyan kökü ve suyu karıştırıp on beş dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve günde 3 kez bir çay bardağı bu karışımdan açısından.

]]>