Göz içi lens uygulamaları

Miyop, hipermetrop ve özellikle katarakt tedavisi açısından çok önemli bir uygulama olan göz içi lensi, bir çeşit lazer teknolojisinin ürünüdür. Günden güne gelişen lazer teknoloji birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi göz sağlığını tehdit yapan sorunlarının yok edilmesi içinde başarılı bir biçimde kullanılmaktadır. Göz kusurlarını tedavi yapan göz içi lens uygulaması hakkında daha fazla bilgilenmek açısından yazımızı okumaya devam edelim.

Göz içi lens uygulaması tıpkı diğer lens türleri gibi kolay ve zahmetsiz bir biçimde yapılmakta, hatta diğer lenslere nazaran ömür boyu net bir görme imkanı sunmaktadır. Multifokal lens olarak ta bilinen bu lens tedavisi, bilhassa kataraktı taze başlamış hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Nedeni ise hem kataraktı hem de yakın ve uzak görme kusurlarını aynı anda düzeltmesidir.

Göz içi lens uygulamaları uzman hekimler tarafından göze doğru bir biçimde yerleştirildiği zaman hiçbir probleme sebep olmamakta ve ömür boyu sorunsuz bir kullanım sağlamaktadır. Multifokal lensler, akrilik ve silikon gibi farklı malzemelerden hazırlanmıştır. Bu sebeple de göze herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Göz içi lensi hastanın durumuna göre damla ya da anestezi olarak uygulanmaktadır.

]]>