Göğüs (meme) ağrısına ne iyi gelir?

Göğüslerde ortaya çıkan ağrı bir kadının en büyük korkusudur. Çünkü göğüste hissedilen ağrılar kadınların hemen aklına meme kanseri olduğunu getirir. Ancak göğüste ortaya çıkan ağrıların hepsinin meme kanserini işaret ettiğini söyleyemeyiz. Meme ağrısı yalnızca meme kanseri ile sınırlı değil başka hastalıklarında belirtisi olabilir.

 

Meme ağrısı hisseden kadınların doktora başvurmaları ile yapılan tetkikler sonucunda meme kanseri olmadığı ortaya çıktığında, göğüs ağrısına sebebiyet olan başka sorunlar araştırılır. Bu sorunların başında daima kafeinli içecekler, baharatlı yemekler, aşırı sigara tüketimi gelir. Bunların dışında giyim tarzı da meme ağrısına sebep olan faktörler arasındadır. Ortopedik olmayan ve memeleri sıkıştırarak zorlayan sutyenler meme ağrısına yol açabilir.

Yiyecekler , içecekler ve giyim tarzının yanı sıra sayı öncesi de meme ağrıları ortaya çıkar. Kas iskelet sistemine bağlı ağrılarda görülmektedir. Peki meme ağrıları nasıl geçer, kadınlar göğüs ağrılardan kurtulmak açısından neler yapabilir?

 

Meme ağrısına bitkisel çözümler

 

Sütleğen otu suyu ile keraviye bitkisini kaynatıp, şerbet gibi açısından.
Tatula tohumun çayını ve suyunu açısından.
Tavşan kulağı tohumu ve yaprakları demlenip içilir. (fazlası zehirler)
Abdest bozan otunun kökü demlenip çay olarak içilir.
Ada soğanının çayını ya da suyunu içebilir, macununu yiyebilirsiniz.
Cevizin kendisini ya da macununu yiyebilirsiniz.
Biber ve fidesi yenip suyu içilebilir.
Çam fıstığının kendisi ya da macununu yiyebilirsiniz.
Isırgan otu tohumu ak yumurta ile 7 gram karıştırılıp yenir.

 

]]>