Gece tüketmek tüketmek kilo yapar mı?

Geceleri yatmadan önce tüketmek tüketmek ya da bir şeyler atıştırarak açlığı bastırmaya çalışmak ne yazık ki kilo almanın sebeplerinden biridir. Hele ki geceleri atıştırılan abur-cubur, yalnızca kilo almaya sebep olmamakta aynı zamanda sağlığı da bozmakta ve obezite sorununa yol açmaktadır. Uzmanlar bu sebeple yatmadan önce 3 saat boyunca hiçbir şey atıştırılmamasını önermekteler.

Geceleri tüketmek yiyenlerin adetsının fazla olduğu kadar uykudan uyanıp tüketmek yiyenlerin ya da ufak tefek atıştırmalıkların tüketenlerin de adetları az değildir. Geceleri tüketmek yiyeceği alışkanlık haline getirenlerin durumu daha kötüdür. Çünkü her gece yatmadan önce ya da uykudan uyanıp tüketilen yemekler vücuda 300 kalori alınmasına sebep olmaktadır. Bu değer yılda 13 kiloya denk gelmektedir.

Fazla kilolarla başınızın derde girmesini istemiyorsanız bu alışkanlığınızda bir an evvel kurtulmanız gerekir. Çünkü bu alışkanlık kilo almaya davetiye çıkartmaktadır. Uzmanlar aynı zamanda geceleri bu alışkanlıktan kurtulmanın yılda 13 zayıflamayı sağladığını da söylemekteler.

]]>