Gebelikte bel ağrısı nasıl geçer?

Kadınların gebe kaldıklarında vücutlarının ağırlık merkezi öne doğru düştüğü açısından ve bu ağırlığında beli bir hayli zorlaması gebelikte şiddetli bel ağrılarının yaşanmasına sebep olmaktadır. Her kadın hamile kaldığı dönemde bel ağrılarından yana şikayetlenir durur. Ancak uzmanlar bu sorunun önlenmesinin mümkün olduğunu kadınların bu ağrıyla yaşamak zorunda olmadıklarını söylemekteler. Bunun açısından uzmanların gebelikte bel ağrılarını geçirme önerileri şöyledir:

Gebelikte bel ağrısına çözüm

Gebelikte karın ve sırt adalelerini güçlendirmeye yönelik sürekli egzersiz yapılmalıdır. Vücudun diriliğini sağlamak açısından bel ağrısını fazlaca kafaya takmamaları ve geçmesi açısından gereken önlemleri almalısınız. Aksi yapıda bel ağrısına bir de stres sorunu eklenir ve bu durum ağrıların şiddetinin daha da arttırır. Gebelikte bel ağrısı yaşadığınız zaman strese girmeyin, egzersizle rahatlayın.

Hamilelikte bel ağrısının giderilmesi açısından yüzme çok ideal bir spordur. Hamilelik döneminde bel ağrılarından kurtulmak isteyen anne adaylarına yüzmek önerilir.

]]>