Florun dişlere faydası nelerdir?

Bilim adamları tarafından çok eski zamanlarda yapılan bir araştırma içme sularına eklenen florun hem çocukların hem de gençlerin dişlerindeki çürük adetsının azalmakta olduğunu kanıtlamıştir. Bu sonuçtan yola çıkarak hem içme sularına hem de diş macunlarına flor eklenmesine karar kılınmıştı. Bu sayede florun diş ve diş etlerine olan faydalarından daha kolay yararlanılabilmektedir.

Florun dişlere faydası

Florun en büyük faydası da çocuklarda sıkça husule gelen diş çürümelerinin önüne geçilmesini sağlamaktır. Çocukluk döneminde fazlaca tüketilen asitli içecekler, şekerler ve çikolatalar çocukların dişlerinin çok çabuk çürümesine sebep olmaktadır. Flor ise, bu diş çürümelerini ciddi oranda azaltır.

Hem ucuz hem de diş sağlığına oldukça büyük bir etkisi olan florlu diş macunlarını kullanmaya özen gösterin. Özellikle de çocuklar ve gençler flor içeren diş macunlarını güne iki kez kullanma alışkanlığı edinmelidirler. Florlu ağız çalkamala suları da, bilhassa yetişkinlerde ki diş çürümelerini tedavi edecek ve önüne geçecektir. Flor içerikli diş macunları ya da florlu ağız çalkalama sularını düzenli olarak kullanmak, diş çürümelerinin yol açtığı problemlerinde erken dönemde tedavisini sağlar.

]]>