Erkeklerde kısırlık belirtileri nelerdir?

İnfertilite yani halk tarafından bilinen adı ile kısırlık,düzenli ve korunmasız bir yıllık bir ilişki ardından gebelik gerçekleşmemesi durumuna sebep olan günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biridir. Erkek İnfertilitesi erkeklerin sağlık problemleri ile alakalı olarak ortaya çıkan kadının hamile kalamama durumudur. Çocuk sahibi olmayı engelleyen erkek kısırlığının bir takım belirtileri de bulunmaktadır. Erkeklerde kısırlık belirtileri nelerdir diye merak ediyorsanız, işte merakınızı giderecek açıklamalar.

Erkeklerde kısırlık belirtileri

Kısırlık nedenleri ile alakalı yapılan bir takım araştırmalarda çiftlerin bebek sahibi olmamasında %30 erkeklerde kusur bulunmuştur. Aynı oran kadınlar içinde geçerli olmakta ve kadınların %30 payı bulunmaktadır. Geriye kalan %40′lık pay ise hem erkeği hem de kadının bir arada kombinasyonu ile alakalı olmaktadır.
Erkeklerde kısırlık nedeni ekseri cinsel sağlık sorunları ve sperm üretiminde ki bozukluklardan kaynaklanmaktadır.

Aslında erkeklerde kısırlığın dışa yansıyan bir belirtisi bulunmamaktadır. Uzmanlar idrar yaparken ve akıntı gelmesinin kısırlığın ön teşhisi olabileceğini söylemekteler. Kesin olarak erkek kısırlığından bahsedilmek açısından ise bir takım testlere gerek vardır.

]]>