Egzersiz Hareketleri ile Zayıflayın !

hucreleri-yenileyen-meyveler-517f1ef13b980Zayıflamak isteyen kişiler için önerilen ve üstüne bastıra bastıra söylenen egzersiz ve spor ile kilo verme konusunda önemini bu yazı ile yinelemek istiyoruz. Çünkü zayıflamak isteyen bir kişinin egzersiz yapmadan zayıflama imkanı maalesef ki yoktur. Her türlü besini tüketmek, yapılan rejim ve diyet programları bir yere kadar sadece besin zincirlerinin düzenlenmesini sağlar. Fazla yağlar için yapılacak hareketler ve enerji yakımı mutlak olarak kilo vermek için en etkili yöntemdir.

Egzersiz hareketleri gündelik hayatımız da yapabileceğimiz ve çok zor olmayan vücudun çalışmasına yardımcı küçük fizik hareketleridir. Örneğin yeriniz de zıplamanız bile bir egzersiz hareketi olabilir. Zaten adı üstünde olduğu gibi egzersiz yapmak spor öncesi yapılan ısınma hareketlerini kapsar. Ağır bir fitness programına girecekmiş gibi hissetmeniz egzersiz yapmanıza engel olabilir. Bu nedenle bu düşünceden uzaklaşmanız gerekmektedir.

Egzersiz hareketleri bölgesel olarak kasların çalışmasına yardımcı olduğu gibi, hızlı bir şekilde vücudun enerji harcamasını sağlar. Bu nedenle yapacağınız hareketlerin bölgesel olarak yağların yakılmasına etkisi büyüktür. Yapılacak hareketleri kendiniz belirleyebilir, sürelerini ve zamanlamasını kendi hayatınıza göre programlamaktır. Tek yapmanız gereken devamlı ve düzenli olarak bu hareketleri sürdürmektir. Çünkü etkili bir zayıflamanın en önemli kuralı düzen ve devamlılıktır.

Egzersiz hareketlerini yaptıktan sonra mümkün olduğunca meyve ve bol su tüketmeye çalışın. Meyveler içerisinde ki  bol mineraller vücudunuzun eksik olan besinlerin tamamlanmasına katkı da bulunacaktır. Bu sebeple yapacağınız egzersiz sonrası tükettiğiniz besinler de kilo verme konusunda büyük etkiye sahiptir.