Dudakta uçuk izi nasıl geçer?

Tıp literatüründe herpes simplex adı verilen bir virüsün sebep olduğu uçuk sorunu ağız, dudak, burun ve genital bölgede husule gelen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve kısa sürede geçse bile bazen iz bırakabiliyor. Bu makalemizde sizlere dudakta çıkan uçuk sonrasında iz kalmaması açısından bitkisel bir tedavi yöntemi sunacağız. Dudak uçuğunun geçmesinden sonra iz kalmamasını istiyorsanız aşağıda önermiş olduğumuz bitkisel tedavi yöntemini mutlak suretle deneyin. Üstelik bu yöntemle dudak uçuğu daha kısa sürede iz kalmadan geçecektir.

Uçuk izi nasıl geçer?

Öncelikle küçük bir kızarıklık şeklinde hafif bir ağrı ile meydana gelen uçuk tarihle büyür ve kimi zamanda içi irin dolu bir biçimde şiddetli ağrı ile seyir eder. Bilhassa da hassas vücuda sahip olanlarda daha şiddetli bir hal alır ve bulaşıcı olabilir. Bu sebeple uçuğa kesinlikle dokunmamalı, patlatmaya çalışmamalı ve başkaları ile yakın temastan kaçınılmalıdır. Dudakta uçuk izi kalmaması içinde şu yöntem uygulanmalıdır.

10 gr. meşe kabuğu, 15 gr. ceviz yaprağı ve 3,5 su bardağı su karıştırılıp kısık ateşte yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatılır. Ardından ateşten alınır ve karışım çatal ile ezilerek soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra uçuk üzerine sürülür. Hazırladığını bu bitkisel formülü uçuk geçene kadar uygulayın. Kısa sürede hem dudakta uçuk geçecek hem de izi kalmayacaktır.

]]>