Dudaklarda Çıkan Uçuk Nedenleri Vede Tedavisi

Zaman zaman sağlıklı olan kişilerinde başına gelebilecek ve toplum içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur dudaklardaki uçuk. Uçuklar sebebiyet çıkar? Uçuklarla nasıl başedebiliriz? Ve uçuk tedavisi gibi sorularınız varsa, uçuk hakkında bilmek isteyeceğiniz herşeyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz…

 

zamanda da çok şiddetli ise kesinlikle doktor kontrolü altında tedavi edilmelidir. Yani yapılacak en doğru en kısa zamanda uzman hekim tarafından tedavi edilmesidir. Uçuk viral bir rahatsızlıktır. Virüs yolu ile bünyemize kötü etki verdiğinden ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle tedavi edilmezler. Göründüğünüz doktor uçuk virüsünü zayıflatacak ilaçlar ile uygulama yapacaktır. Bu ilaçlar krem ya da hap olabilir. Baş ve göz bölgesindeki uçuklarda kesinlikle uçukla oynanmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Uçuk beyine giden damarlara kötü etki verebilir. Göz çevresinde ise göze sıçrayarak görme kaybına sebebiyet olacak kadar hasar verebilir.
Uçuk

Uçuk

Uçuk tedavsinde ilk üç gün çok önemli bir süreçtir. Bu süreçte ilk üç gün içerisinde haplar oldukça etkilidir. Ancak üç gün sonucunda haplar tedavi açısından bir opsiyon olmaktan çıkacaktır.

Çok şiddetli olmayan hafif seyreden ve tekrarlayıcı olan uçuklarda ise daima pomat ve kremlerle tedavi yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra hafifletici olarak su birikimini engelleyici, dezenfektanlar ve antibiyotikli kremler uygulanabilir. Ancak bu saydıklarımız yardımcı tedavidir.

]]>