Dudak çatlamasına çözüm

Altlı üstlü bir yapıdan oluşan dudakların daima alt kısımlarında husule gelen çatlaklar, hem kişinin dudak estetiğini olumsuz yönde etkilemekte hem de bu çatlakların önemsenmediği durumlarda daha da açılması can yakıcı bir durum haline dönüşmektedir. Dudak çatlaması sorunundan muzdarip olanlarda ekseri çatlakların kanaması sürekli meydana çıkan bir durum olduğundan, dudak çatlağının tedavi edilmesi lazım gelir.

Dudak çatlaması tedavisi

Dudak çatlağı tedavisi açısından uzman bir hekime gitmekte yarar olduğu gibi, dudakları hem güneş ışınlarından, hem soğuktan hem de rüzgardan korumakta gerekmektedir. Dudak çatlaması sorunu olanlar hekime gittiklerinde, hekimleri onlara en doğru dudak çatlağı tedavisi hakkında önerilerde bulunacaktır. Genellikle dudak çatlakları tedavisi açısından nemlendirici kremler reçete edilmektedir.

Dudak çatlaması sorununa evinde çözüm arayanlar ise, aşağıdaki önerilerimizden yararlanabilirler.

Dudak çatlaması vitamin eksikliğine bağlı olarak da husule gelen bir sorun olduğu açısından, tükettiğiniz besinlerin vitamin bakımından zengin olmasına dikkat edin. Elma, armut, pekmez, şeftali, narenciye, lahana, kereviz, maydanoz, semizotu, pırasa, arı sütü, muz, ısırgan tohumu ve kabak yemeniz önerilir.

]]>