Dondurma kilo aldırır mı?

Bu makalemizde sizlere dondurmanın kilo ile olan ilişkisinden bahsedecek, dondurma kilo yapar mı sorunuzun cevabını almanıza muavenet edeceğiz. Yaz aylarının küçükten büyüğe herkes tarafından sevilen bir tatlısı olan dondurmanın kiloyu etkileyip etkilemediği konusunda bilgilenmek açısından doğru adrestesiniz.

Dondurmanın tek başına tüketimi kilo yapmaz. Bu sebeple diyet programları arasında fasıla öğünlerde tatlı olarak dondurmaya sıkça yer verilir. Dondurmayı bilinçli ve az porsiyonlarda tüketmek kilo yapmaz, lakin aşırı tüketimi hem sağlığa zararlıdır hem de kiloya sebep olur. Sağlıklı ve sağlıklı beslenmek açısından haftada 3-4 boyut dondurma yemeniz yeterlidir.

Kalsiyum, fosfor ve proteini fazlaca bünyesinden barındıran dondurma vücuda enerji katar. Aynı zamanda üzerine konulan fıstık, çikolata ve karamel de aynı dondurma kadar enerji vermektedir. Ancak uzmanlar diyet yapanların dikkatli tüketmesini önermekteler.

Un ve şekerle yapılan tatlılara nazaran az kaloriye sahip olan dondurma tatlı ihtiyacını karşılamak açısından güvenle tüketilebilir.

]]>