Doğum lekeleri nasıl geçer?

Gebe olan birçok kadının başına gelen kırmızı ya da mor renkli kılcal damar görünümünde doğum lekeleri, sağlığı hiçbir biçimde tehdit etmezken, kadınların cilt güzelliğine gölge düşürdüğü açısından psikolojik bir sorun yaratan problemler arasında yer almaktadır. Bu sebeple çoğu kadın doğum lekelerinden kurtulmanın yolunu arar. Peki doğum lekelerinden nasıl kurtulunur? Doğum lekelerinin tedavisi açısından işte uzmanların önerileri.

Hamilelik lekeleri nasıl geçer?

Hamilelik döneminde oluşan lekelerin tedavisi açısından en doğkırmızı çözüm yollarından biri, karbonatlı su yapıp cildi temizlemektedir. Vücutta olan hamilelik lekelerinin tedavisi açısından bu yöntemi uyguladığınız zaman sorununuzdan eser kalmadığını göreceksiniz.

Eğer hamilelik lekeleri yüz bölgesinde ise bu yapıda da sütlü salatalık maskesini uygulayın. Bir çay bardağı sütün içine bir sayı orta boydaki salatalığın kabuklarını soyup ekleyin. Salatalığı iki saat sütün içinde beklettikten sonra tülbent yardımı ile süzün ve cildinizdeki lekeleri süzdüğünüz salatalık özlü süt ile temizleyin. 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve kürü 15 gün süreyle uygulayın.

]]>