Dişler nasıl sağlıklı olur?

Dişlerin sağlıklı olması ve her daim sağlıklı kalması açısından dişlerinizi doğru fırçalamak, diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmek ve fasıla fasıla ağız gargarası yaparak hem ağız hem de diş sağlığınızı önemli derece de koruyabileceğiniz gibi, sağlıklı dişler açısından bazı besinlerin tüketimine de dikkat etmelisiniz. Diş sağlığını olumlu yönde etkileyecek olan besinleri düzenli bir biçimde tüketerek daha ak gülüşlere de sahip olabilirsiniz.

Dişler nasıl sağlıklı kalır?

Diş sağlığını destekleyecek olan besinlerin başında maydanoz gelmektedir. Maydanoz hem ağız kokusunu önlemekte hem de diş minelerini güçlendirmektedir. C vitamin kaynağı olan kivi de diş sağlığını destekleyen besinler arasındadır. Özellikle de diş eti hassas ve bakterilere karşı dirençsiz olanlar kiviyi bol bol yiyebilir.

Kereviz, yoğurt, yeşil çay ve elma da dişlerin sağlıklı olması açısından tüketilmesi gerekenler arasındadır. Dişlerin kuvvetlenmesi, ağız kanserinden korunmak, ağızdaki bakterilerin yok olması, gevşek ve sallanan dişlerin iyileşmesi, diş kökü iltihabının önlenmesi açısından bu meyve ve sebzeleri sıklıkla tüketmeye özen gösterin.

]]>