Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Öneriler burada!

Ağız ve diş hastalıkları arasında, oldukça sık görülen sorunlardan biri de diş eti çekilmesi sorunudur arkadaşlarım. Toplum da kanama ve iltihaplanma gibi belirtileriyle oldukça sık rastlanılan, portakal rengi ve pütür pütür olmuş diş etleri…

Sevgili arkadaşlar, bu yazımızda diş eti hastalıkları arasında yaygın olan diş eti çekilmesi sorununu konu alıyor ve sıkça rastladığımız bu soruna dair bilgiler paylaşarak, diş eti çekilmesi konusunda bilinçli olmalıyız diyor ve sizlere diş eti çekilmesi açısından bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bir kaç öneri de bulunuyoruz.

Diş Eti çekilmesi Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür.

Sağlıklı diş etlerinin rengi aleni pembedir ve diş eti dişlere ve kemiklere sıkıca tutunmuş olup portakal kabuğu gibi parlak, pütürlü bir görünüme sahiptir.

Dişeti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kankökü otu, papatya, adaçayı, sardunya, ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan dulavratotu kökü de dişeti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir. Ayrıca dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürün toplulukları de kullanabilirsiniz. Tartar oluşumunun önlenmesinde atkuyruğu, huş ağacı yaprakları gibi otlar gargara yapılarak kullanılır.

Diş eti kanamaları ve diş eti iltihapları açısından bitkiler

250 ml kaynar su içerisine 2-3 çay kaşığı papatya kurusu atılır ve 10 dakika demlenmesi açısından beklenir. Hazırlanan bu papatya çayı süzülerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu papatya çayı ile yemeklerden sonra gargara yapmak diş etlerine iyi gelir.

Diş eti iltihapları ve kanamaları açısından bir diğer faydalı bitki ise nanedir. Nanenin diş eti çürümelerine sebep olan organizmalarla savaşma özelliği vardır. 250 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılıp demlenmesi açısından beklenir. Bu nane çayını isterseniz içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Ayrıca taze nane tüketmek de diş eti hastalıklarına iyi gelir.

]]>