Diş ağrılarından kurtulmanın en kolay yolları

Dİş ağrıları çoğumuzun başına gelen illet ağrılardan biridir. Günlük yaşamı etkileyen ve insanın başına dert olan diş ağrısını geçirme yollarından bahsediyoruz sizlere bu yazımızda. Sizde diş ağrısı sorunu yaşıyorsanız evde uygulayacağınız yöntemlerle diş ağrısını geçirebilirsiniz. Diş ağrısı sorunu yaşayanlar aşağıdaki makaleleri bir inceleyin…

 

 

Uzmanların öneri etmiş olduğu diş ağrısını geçirmenin yolları arasında kesinlikle dişe ağrı kesici veya aspirin koymak değildir. Kimyasal yapıları sebebi ile bu gibi ilaçlar diş etinde ve çevredeki yumuşak dokularda tahrişlere sebep olabilmektedir.

Diş ağrısına ne iyi gelir? Ağrıyan diş üzerinde ve dişlerin arasında olan gıda artıkları, diş fırçası ve diş ipi kullanılarak temizlenmeli, yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırılmalı ve bu tuzlu su ile ağız iyice çalkalanmalıdır.

Hekime gitmeden, diş ağrısı açısından ilaç alınabilir.
Eğer iltihap nedeni ile yüzde şişlik oluşmuşsa o bölgeye soğuk kompres yapılmalıdır.

Diş üzerinde çürük nedeni ile oyuk oluşmuşsa buraya çok az karanfil yağı (eugenol) emdirilmiş pamuk konulabilir. Eugenol ağrının hafiflemesini sağlayacaktır lakin vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulmalıdır.

]]>