Detoks yaparken nelere dikkat etmeli?

Zaman zaman herkesin sıhhatli bir yaşam sürmesi açısından yapması gereken uygulamalardan biri olan detoks, gelişigüzel kulaktan dolma bilgilerle yapıldığı zaman istenilen hedefe ulaşmayı sağlamadığı açısından sizlere sağlıklı yaşamın kapılarını açacak önerilerimiz var. Detoks yaparken dikkat edilmesi gereken bu hususları kulak ardı etmezseniz lakin detoksun faydalarını fazlasıyla vücudunuzda hissedeceksiniz. Peki detoks nasıl yapılır, detoks yaparken nelerde dikkat etmek gerekir? İşte cevaplar:

Detoks yapacak olan herkes bu ince detaylara dikkat ederek detokslarını yaptıkları vakit, çok kısa bir zaman zarfı içinde vücut sağlıklarında olan değişiklikleri ciddi anlamda fark edecekler. Ancak unutmayın ki detoks yalnızca yılda bir defaya mahsus olan bir uygulamadır. Aksi halde sağlığınızda olumlu değişiklik yerine geri dönüşü zor sağlık problemleri husule gelebilir.

Detoks yaparken dikkat edilecekler

 

Zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan detoksta güne yarım limon suyu ılık su ile başlamalısınız.

Gerekmediği müddetçe her türlü ilaç tüketiminin da uzak durmalı, alkol, sigara ve kahve içmemeli, tüm gün boyunca da tükettiğiniz su miktarı en az 2-2,5 litre olmalıdır.

Organik besinleri tercih etmeli, arada buhar banyosu, sauna, hamam ve masaj gibi vücudu dinlendiren kirden arındıran yöntemlere başvurmalı, her gün en fazla beş boyut sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermelisiniz.

Detoks boyunca bitki çayı içebilirsiniz. Ancak bitkisel çaylarnızın rezene veya karahindiba olması şartıyla. Gece yatarken de bir fincan ılık su içmeyi unutmayın.

Her şeye karşı olumlu yaklaşmalı, sevdiklerinizle aranızı iyi tutmalı, sinir ve stresli ortamlardan uzak durmalı, moralinizi yüksek tutmalısınız.

Her hafta dinlenmek açısından kendinize zaman ayırmalı, düzenli ve dönüşümlü olarak ta sıcak-soğuk duş almalısınız.

]]>