Detoks içecekleri nelerdir?

Çeşitli sebeplerden ötürü vücudumuzda biriken toksinlerin vücudumuzdan kolaylıkla atılabilmesi açısından, uzmanlar detoks içeceklerinin düzenli olarak tüketilmesini öneriyorlar. Detoks içeceklerini evlerimizde kolaylıkla hazırlayabileceğimizi de dile getiren sağlık ve beslenme uzmanları, detoks içecekleri nasıl hazırlamamız gerektiğinden de bahsettiler. Detoks içecekler hem vücutta biriken toksinlerin azalmasına muavenet ediyor, hem de birçok sağlık problemlerinin önüne geçilmesini sağlıyor.

Detoks içecek tarifleri

İşte evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, vücudunuzdan toksin atılımını kolaylaştıracak detoks içecek tarifleri:

Detoks içeceği tarif 1: 2 sayı elma ve 2 sayı armudun ister kabuklarını soyarak, ister soymadan katı meyve sıkacağında suyunu çıkartın ve bu iki meyvenin suyunu karıştırıp günde 2 kez açısından.

Detoks içeceği tarif 2: 1 sayı salatalık ve yarım limonun sularını karıştırıp bir hafta boyunca düzenli olarak günde 2 ya da 3 kere içebilirsiniz.

Detoks içeceği tarif 3: katı meyve sıkacağından geçirdiğiniz 2 sayı greyfurt ve 1 sayı limonun sularını karıştırın. C vitamini, magnezyum ve kalsiyum deposu olan bu içeceği günde 2 kez tüketin.

Detoks içeceği tarif 4 : yapı itibariyle zararlı toksinleri vücuttan uzaklaştırma özelliğine sahip olan kereviz, en iyi detoks malzemesidir. 3 kereviz parçası, bir sayı elma ve bir sayı pancarın suyunu sıkıp düzenli olarak günde 2 defa açısından.

]]>