Depresyon açısından şifalı bitkiler

Günümüzde artan sorunlarından biri haline gelen depresyon hastalığı açısından doğkırmızı tedavi yöntemlerine başvurmak isteyenlere, bitkisel çözüm yollarından bahsetmek istiyoruz. Depresyon hastalığının ortadan kaldırılması açısından, tamamen şifalı bitkilerden hazırlanmış olan kürleri deneyebilir ve düzenli uygulama sayesinde depresyona kesin çözüm bulabilirsiniz. Hangi bitkiler depresyona iyi gelir bunları öğrenerek kendi tedavinizi kendiniz en sağlıklı biçimde yapabilirsiniz.

Depresyona iyi gelen bitkiler

Bu makalemizde önermiş olduğumuz depresyon açısından şifalı bitki kürleri, bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki’nin önerilerinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Eğer ki, ileri derece depresyon hastası değilseniz, bu şifalı bitki kürlerinden sağlıklı sonuç alabilirsiniz. İşte depresyon hastalığının bitkisel tedavi yolları:

Öncelikle hafif depresyon hastalarının uygulaması gereken bitki kürünün tarifini verelim.

Bir bardak su kaynatın ve bu suyun içine iki çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron otu ekleyerek on dakika demlemeye bırakın. Hazırladığınız sarı kantaron çayını yaklaşık 5-6 hafta günde 2 bardak düzenli olarak açısından.

Önemli! Gebe kadınlar bu kürü kesinlikle uygulamamalıdır. Ayrıca bu çay içildikten sonra güneş ışığında fazlaca kalınmamalıdır.

Depresyona iyi gelen diğer bitkiler ise şunlardır:

Süt devedikeni
Ginkgo
Efedra
Ekinezya
Aloe

 

Bu bitkilerden çay hazırlayarak içebilir ya da yemeklerinize ilave edebilirsiniz.

]]>