Deniz yosunun cilde faydaları nelerdir?

Deniz yosunu bitkisi bazı kişilerce su yosunu olarak da tabir edilen, A, B1, B2, B6 ve C vitaminlerini ve niyasin iyot potasyum demir magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri ihtiva yapan, cilt açısından mühim faydaları olan doğkırmızı şifalardandır. Deniz yosununun cilt açısından olan faydaları arasında en önemlisi de ilde canlılık katmasıdır. Cildinizin soluk görünümünden sıkılmış durumdaysanız, deniz yosunu bitkisini uzman bir hekime danışarak kullanmanız önerilir.

Deniz yosunu cilde faydaları

Deniz yosunu bitkisi aynı zamanda troid hormonun çalışmasına da yardımcı olup, düzenli bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Metabolizma hızını da yükselten deniz yosunu, deriye ve tırnaklara da çok faydalıdır. Deniz yosunu birçok kişi tarafından saçları hacimlendirmek ve saçların direncini arttırmak içinde kullanılır.

Deniz yosunun bir diğer faydası ise kanseri hücreleri yok etmesi, kanser hastalıklarına karşı vücudu dirençli tutmasıdır. Var olan kanser hücrelerinin de gelişimini önleyen deniz yosunu, cilt kanamalarını durdurmak açısından lapa halinde de kullanılmaktadır. Siyatik ve mafsal (eklem) ağrısı olanlar deniz yosununu zeytinyağı ile kaynatıp lapa şeklinde ağrılı bölgelerine sürerek sorunlarından kısa sürede kurtulabilirler.

]]>