Çörek otu yağının iyi geldiği sağlık sorunları

Dünyanın birçok bölgesinde şifalı özellikleri sayesinde pek çok hastalığa ve fiziksel rahatsızlığa karşı kullanılan çörek otunun yağ halinde tüketilmesi tohum olarak tüketilmesinden daha etkili oluyor. Bu yazımızda Çörek otu yağının iyi geldiği rahatsızlıkları ve hastalıkları listeleyeceğiz…

– Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir.

– İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.

– Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

– Kan şekerini düzenler.

– Yorgunluk halini giderip zindelik verir.

– Damar sertliği, damar tıkanıklığı hastalıklarını önler.

– Tansiyon ve kolesterolün normale dönmesini sağlar.

– Cinsel gücü artırıcı etkisi vardır.

– Hazmı kolaylaştırır.

– Vücuttaki zehirleri süzerek atar.

– İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.

– Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.

– Alerjiyi önler.

– Savunma sistemini dengeler.

– Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır.

– Sac dökülmesi ve kepeğe karsı haricen sürülür

– Grip, nezle, baş ağrısına burundan damlatılarak (3 damla)kullanılır

– Kulakta üşütme ve iltihap durumlarında damlatılarak (3 damla )kullanılır.

– Göze 2 damla damlatılırsa, gözdeki mikropları öldürür.

– Sinüzitte sabah ve gece buruna 1,2 damla damlatılır ve 1 hafta devam edilir

Çörek otu yağının kullanıldığı yerler ve kullanılma şekilleri

Astım ve bronşiyal problemler: Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır. Günde iki defa alınır. Aynı zamanda, her gece Çörek otu yağı ile göğüs ovulur ve kaynar su içindeki Çörek otu yağının buharı nefesle içeri çekilir.

Sırt ağrısı ve diğer romatizma çeşitleri: Az bir ölçü Çörek otu yağı hafifçe ısıtılır ve daha sonra romatizmalı alan normalin üstünde bir biçimde sıvazlanır. Günde üç defa da yağdan bir çay kaşığı içilir.

İshal: Bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır. Belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa içilir.

Kuru öksürük: Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve günde iki defa alınır. Göğüs ve sırt Çörek otu yağı ile ovulur.

Grip ve burun tıkanıklığı: Her bir burun deliğine 3-4 damla Çörek otu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.

Saç beyazlaması: Çörek otu yağı ile düzenli bir biçimde saçlara masaj yapılması, saçların erken kırlaşmasını önler.

Saç dökülmesi: Kafa derisinin tamamına limonu darbeli bir biçimde sürün ve takriben 15 dakika böylece hareket edin. Sabunlayın. Durulayın ve saçların tamamını kurulayın. Daha sonra Çörek otu yağı ile kafa derisinin içine masaj yapın.

Saman nezlesi: Bir tatlı kaşığı Çörek otu yağını bir bardak limon suyuna karıştırın. Belirtiler giderilinceye kadar, günde iki kez alın.

Baş ağrısı: Alın ve kulaklara yakın yüz kısımları Çörek otu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. Aynı zamanda bir çay kaşığı Çörek otu kahvaltıdan önce alınır.

Cilt sorunları: Bir çorba kaşığı Çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. Sabunla yıkanır ve durulanır.

Yüksek tansiyon: Kahvaltıdan önce her sabah iki diş sarımsakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırarak alın. Çörek otu yağı ile bütün vücudunuzu ovun ve üç günde bir kez 1,5 saat güneş ışınlarına maruz bırakın. Bu işlemlere bir ay devam edin.

Uyuşukluk ve yorgunluk: Bir bardak saf ve taze portakal suyu ile bir tatlı kaşığı Çörek otu yağına her sabah 10 gün boyunca devam edilir.

Hafıza düzeltme: 100 mg kaynatılmış nane içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve 15 gün tüketmeye devam edilir.

Kas ağrıları: Ağrıyan yerler Çörek otu yağı ile ovulur.

İktidarsızlık: 200 g zeytin yağlı öğütülmüş Çörek otu tohumu, 100 g günlük, 50 g Çörek otu yağı, 50 g zeytin yağı, 200 g saf bal güzelce karıştırılır. Her öğünden sonra bir çorba kaşığı alınır.

Uyku bozukluğu: Balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı ilave edilip akşamları tüketmeye devam edilir.

Ülserler: Süsen kökü yağı ile veya kına bitkisi yağı ile karıştırılır. Daha sonra cerahatli yaralar üzerine yayılır. Sonra sirke ile muamele edilerek yıkanır.

]]>