Çocuklarda su tüketimi nasıl olmalı?

Su hayatımız açısından en önemli bir sıvı olmakta ve bilhassa da gelişim çağında olan çocuklar açısından büyük önem arz ettiğinden çocukların su tüketimine ailelerin çok dikkat etmeleri gerekir. Çocuklar günlük ölçülü su tükettikleri zaman daha sağlıklı bireyler olarak hayatlarına devam etme şansı kazanırlar. Çocukların su tüketimi nasıl olmalı, çocukların su tüketiminde nelere dikkat etmeli yazımızdan öğrenelim.

Sizlere Amerika’daki bilim adamlarının yapmış oldukları bir araştırmadan bahsedelim. Yapılan araştırmaya göre 2 ile 19 yaş arasında çocuklara dört farklı vücutlarına su girmesi sağlanmıştır. Bu araştırmada musluk suyu, yemeklerin suyu, besleyici içecekler, meyve suyu, süt gibi sıvı içecekler verilmiştir. Bu çocuklar arasında gerekli su miktarı alan, musluk suyu içenler olmuştur.

Çocuklarınıza bol bol musluk suyu içtirmeli ve ihtiyaç duydukları su miktarını musluk sularından almalarına muavenet etmelisiniz. Bunun yanı sıra meyve suyu tüketmelerine değil meyvenin kendisini yemelerine özen gösterin.asitli içecekler yerine ise süt ve ayran gibi besleyici özelliği olan sıvı gıdaları içirin.

Çocuklarda su tüketimi

]]>