Çocuklarda göz çapaklanması nasıl geçer?

Kimi çocukta doğuştan, kimisinde de sonradan husule gelen göz çapaklanması, ebeveynler tarafından dikkate alınmaz ise, çocuklarda göz çapaklanması sorunu giderek yoğunlaşacak ve zaman ilerledikçe göz hastalıklarını meydana getirip, gözün görme işlevini elinden alacaktır. Ciddi bir rahatsızlık olan çocuklarda göz çapaklanması tedavisi açısından geç kalmamaya dikkat edin. Çocukluk dönemlerinde sıkça yaşanan bu sorun gerek merhemlerle, gerek göz damlaları ve ilaçlar tedbirli bir biçimde tedavi edilmektedir.

Çocuklarda göz çapaklanması tedavisi

Gözyaşı tıkanıklığı, doğumda bebeğin gözününe enfeksiyon kapması, yaz aylarında ki hissedilen yüksek sıcaklık, göz kapağı enfeksiyonları çocuklarda göz çapaklanmasına yol açan sebeplerdir. Çocuklarda görülen göz çapaklanmasının tedavisine başlamadan önce, sorunun sebebiyet kaynakladığı araştırılır. Ardından soruna göre tedavi metodu uygulanır.

Göz hekimi merhem, damla ve ilaç gibi tedavi yöntemlerini önererek sorunun kontrol altına alınmasını sağlar. Hafif vakalarda ebeveynler ev yapımı çözümler ile de göz çapaklanmasını tedavi edebilirler.

]]>