Çimen Suyunun Saymakla Bitmeyen Faydaları

Şifalı bitkilerin bir çoğunu biliyorsunuzdur. Lakin çiçen suyununda şifalı ve faydalı olduğunuda biliyormusunuz. Evet yanlış duymadınız çimen suyunun faydaları ve yararları var. Bizde bu günki konumuzda çimen suyunun fayda ve faydalarına deyinerek, sizleri bilgilendiriyoruz…

 

 

ÇİMEN SUYUNUN FAYDALARI

VİTAMİN DEPOSU ÇİMEN SUYU

Nar, havuç, portakal suyu derken çimenin de suyu çıktı.

2 kilo 250 gramlık sebzeden alınabilecek vitamin ve minerallere denk gelen mucize içecek tadı biraz kötü ama.

İçinde 100’den fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden alınan ’çimen suyu’, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor.

Tadı pek de hoş olmadığı açısından genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek açısından peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10’dan fazla kitap yazıldı.

Özel tohumları olan bu çimen, yine özel olarak yetiştiriliyor.

1 hafta içinde büyüyen çimenin besleyici unsurlarından tam olarak faydalanabilmek açısından mutlak suretle suyunun içilmesi gerekiyor; çünkü örneğin salataya karıştırarak yendiğinde herhangi bir faydası görülmüyor.

Uzmanlar günde 57 gram çimen suyunun insan vücudu açısından gerekli olacağını; alıştıktan sonra ise bunun en fazla 114 grama kadar çıkarılabileceğini belirtiyor.

YÜZDE 70 ORANINDA KLOROFİL İÇERİYOR

K, E, C, A, B, B12, B9, B8, B6, B3, B2 ve B1 gibi vitaminler içeren ’çimen suyu’nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla:

Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko sodyum, bor, krom, kobalt ve molibden.

Çimen suyu yüzde 70 oranında klorofilden oluşuyor. Klorofil ise ışığın ’ilk ürünü’ olduğu açısından diğer bütün elementlerden daha fazla ışık enerjisi içeriyor.

FAYDALARINI SAY SAY BİTMİYOR

– Kanı temizleyip kan dolaşımını düzenler

]]>