Çimen suyunun faydaları nelerdir?

Çimen suyu içmek faydalıdır lakin, şunu söylemek gerekir ki faydalı olan bu çimen öyle sokakta gördüğünüz doğada kendiliğinden yetişmiş olarak olan çimenler değildir. Bu sebeple doğada her gördüğünüz çimene çimen suyu faydalıymış diyerek toplamaya ve suyunu tüketmeye sakın kalkışmayın. Faydalı olan çimen suyu, özel tohumlardan özel ortamda yetiştirilen çimenlerdir. Bu çimenler ise ülkemizde bazı sağlık merkezlerinde bulunmaktadır.

Çimen suyu yararları

Bilhassa da Amerika’da büyük ilgi görmüş olan bu çimen suları bizim ülkemizde de bazı ünlüler tarafından kullanılmıştır. Çimen suyunun en büyük faydası vücutta olan fazla kiloları verdirmesidir. Ebru Şallı ve Halil Ergün çimen suyunun mucizelerinden yararlanan ünlülerden yalnızca ikisidir.

Amerika’da büyük rağbet gören bu özel çimen suları ülkemizde de giderek kullanımı yaygınlaşan doğkırmızı zayıflama metotlarından biri olma yolunda ilerliyor. Ancak çimen suyunun faydaları yalnızca kilo verdirmek değildir. Sağlık açısından oldukça büyük yararları da olur.

Çimen suyu içmenin kanı temizlemesi, diş çürümelerini önlemesi, saçların beyazlamasını önlemesi, kansızlığın giderilmesi, sindirimi düzenlemesi, cildi yenilemesi, kan şekerini düzenlemesi, tansiyonu düşürmesi, vücutta kötü bakteri oluşumunu önlemesi gibi faydaları da vardır.

]]>