Cilt lekeleri nasıl tedavi edilir?

Mütenevvi sebeplerden dolayı husule gelen ve kişinin cildinde kötü bir görünüme sebebiyet veren cilt lekeleri, yalnızca kadınlar açısından büyük bir sorun değil, aynı zamanda cildine ve bakımına özen gösteren erkeklerinde sorunları arasındadır. Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin problemi olarak göze batan cilt lekelerinin tedavisi açısından, teknoloji sayesinde ortaya çıkmış olan lazer uygulaması tercihler arasındadır. Sizlerde cilt lekelerinizden kurtulmak açısından lazer uygulamasını tercih edebilir ve pürüzsüz bir cildin keyfini çıkartabilirsiniz.

cilt lekelerinin tedavisi

Cildin kendini rengini almasında melenin denen bir maddenin rolü bulunmaktadır. Bu madde yüksek oranda belirli bölgelerde toplanırsa, o bölgenin rengi diğer bölgelerden farklı olacak ve göze batacaktır. Kimi zaman doğumsal sebeplerden kimi zamanda sonradan husule gelen olaylardan dolayı cilt lekeleri husule gelmektedir. Ayrıca cilt lekelerinin oluşmasında güneş ışınlarının da etkisi büyüktür. Vücudun mütenevvi bölgelerinde ortaya çıkan bu cilt lekeleri açısından, günümüzde lazer en sık kullanılan tedavi yöntemidir.

Lazerle cilt lekelerinin tedavisinde amaç, lazer enerjisini melaninin içinde yer alan hücreler tarafından emilmesini ve o bölgede normal cilt rengini yakalamayı sağlamaktır. Yoğun biçimde melanin içinde gönderilen lazer enerjisi, normal cilt renginde olan hücreleri hiçbir biçimde etkilemeyecek ya da etkisi değişiklik oluşturmayacak kadar az olacaktır. Lazer ile cilt lekelerinin tedavisi 2 seans sürmektedir.

]]>