Cilt lekeleri nasıl azaltılır?

Yaşlılık, doğum, yanık, güneş gibi birçok etkenin sebep olduğu cilt lekeleri nasıl azaltılır öğrenmek istiyorsanız sayfamızdan ayrılmayın ve bu yazıyı sonuna kadar okumaya devam edin. Cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak faydalı bilgileri sizler açısından bir araya getirdik. Temel giysimiz olan cildimizde husule gelen lekeleri yok ederek sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olabilir, cildimizle çevremizdekileri kıskandırabiliriz.


Cildin üzerinde oluşan lekeleri yok etmek açısından yapmanız gereken ilk şeylerden bir tanesi peeling uygulamasıdır. Ancak peeling uygularken öyle alelade peelingleri değil de Glycolic Asit ya da Salicylic Asit içeren granülsüz peelingleri tercih etmelisiniz. Bu tür peelingler cildinizin üst katmanını yani lekeli olan deriyi soyacaktır.

Özellikle yaz aylarında dışarıya çıkarken kesinlikle yüksek faktörlü koruyucu güneş kremi sürmeden dışarı adım atmamalısınız. Faktörlü güneş kremlerini uzun süre kullanmaktan çekinmenize hiç gerek. Çocuklar ve hamileler rahatlıkla faktörlü güneş kremlerini kullanabilirler. Cildinizin koyulaşmasını önlemek, lekelerin önüne geçmek açısından fiziksel güneş koruma kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece deriniz güneş ışınlarını emmek yerine geri yansıtacaktır

Bugüne derece birçok kişinin kullandığı ve son derece memnun kaldıkları Emblica meyve ektresi de cilt lekelerini azaltmak açısından kullanılabilir. Bu ürün cildi soymayacak yalnızca lekenin açılmasını ve sahip olan ten rengine ulaşmasını sağlayacaktır. Özellikle yaşlılık, güneş ve doğum lekelerinde son derece faydalıdır.

]]>