Cilt kuruluğuna bitkisel çözümler

Ciltte pul pul döküntüler, kaşınmalar, yaralanmalar, kabuklanmalar, ve cildin pütürlü görünmesi gibi sorunlar husule gelmiş ise, cildin nem dengesini koruyan yağ hücrelerinin gerekli yağ üretimi yapmaması ve ciltteki sebum maddesinin yetersiz salgılanmasından ortaya çıkan bir cilt kuruluğu olduğu apaçık anlaşılmaktadır. Özellikle kışın daha fazla kişide görülen cilt kurumasına karşı sizlere bitkisel önerilerimiz var. Kuru ciltlere sahip olan kişiler bu bitkisel tedavi yöntemlerini deneyerek, cildinin nem ve sıvı dengesini korumuş ve kurumasına engel olmuş olabilir.

Cilt kuruluğu bitkisel tedavi

Cilt kuruluğunu önlemenin en doğkırmızı yolu, sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenmedir. Düzenli olarak tüketilen sebze ve meyve kadar kırmızı et tüketimi de cildin nem dengesini korumasına muavenet eder. Kuruyemişlerde cilt kurumasına bitkisel çözüm yöntemleri arasında sayabileceklerimiz. Bilhassa cildi her türlü sorunlara karşı koruyan semiz otu, ceviz, çekirdek, limon, portakal, havuç tüketimi kış aylarında arttırılmalıdır. Cildin doğkırmızı bir biçimde nemlenmesini sağlayan bu ürün toplulukları gibi yeşil sebzeler ve renkli meyvelerde muhakkak evimizde bulunması ve tüketilmesi gerekenler arasındadır.

Cilt kuruluğuna bitkisel kür

Malzemeler: 8 damla elma sirkesi ve yarım çay bardağı saf zeytin yağı (Badem yağı da kullanılabilir.)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay olan cilt kurumasına bitkisel kür şöyle yapılmaktadır. Sirke ve zeytin yağı iyice karıştırılır ve haftada 4-5 kez geceleri yatmadan önce cilde sürülür. Bir ay boyunca uygulayacağınız bu kür cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacaktır. Bir ay sonra cildinizdeki değişime inanın çok şaşıracaksınız.

]]>