Cilt kırışıkları önlemek açısından mucuzevi Bitki maskeleri

Her kadının kabusudur yaşlanmak ve her kadının korkularıdır, cildinin kırışması. Mutlaka bir gün hepimiz yaşlanacağız  ama yaşlandığımızda bile cildimizin kırışmamasını vede güzel bir cilde sahip olmayı isteriz. Fakat böyle bir olası oldukça nadirdir, yani kaçınılması zor bir durum. Lakin cildimize özen gösterirsek bu durum daha farklı bir görüntü verebilir, yani cildimize gösterdiğimiz özen ve ilgi ile, oda bizlerin ona verdiği ilgiye vede bakıma cevap verecektir. Yaşınız ilerlediğinde bile güzel vede prüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, öncelikle israf edip satın aldığınız kimyasal içerikli maddeleri bırakıp, sonrasında cildinize uygun gördüğünüz bitkiyi seçip cilt maskesi olarak kullanmanız gerekli olacaktır. Bu yazımızda sizlere faydası olacağını umduğumuz özellikle kırışıklarnı önlemek açısından bitki ve bitki maskelerini  sunuyoruz…

 

Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 tüketmek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonucunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir.

Kaymak, Elma maskesi: Bu maskeyi hazırlamak açısından soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız gerekli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Faydası: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması açısından önemli bir besindir.

Ihlamur Maskesi: Bir ölçü ıhlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve gece yatmadan önce cildinize iyice sürün.Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı: Aynı miktarlarda acı badem yağı, pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde iyice karıştırın.Daha sonra krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave ederek yoğurun.Hazırladığınız kremi banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi
1 Çorba kaşığı bal,
1 fincan limon,
2 sayı yumurta akı,
1 çorba kaşığı badem yağı,
yarım fincan süt karştır kırışık bölgelere uygula.

Kırışıklık Maskesi
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı şap tozu
1 sayı yumurta akı
Tüm malzemeleri karıştırın cildinize uygulayın. 20 dakika bekletip yıkayın.

Kırışıklık maskesi
1 tatlı kaşığı pastane mayası
1 yumurta akı
Malzemeleri karıştırıp cildinize uygulayın. 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Kırışıklık Maskesi
Soya fasulyesi unu
3 yumurta akı
1 fincan süt
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tereyağı
Tüm malzemeleri karıştırıp hamur haline getirin. Elde ettiğiniz hamuru güneşte kurutun ve ovarak toz haline getirin. Üzerine 1 tatlı kaşığı tereyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün en az 1 saat bekletin.

]]>