Çakşır kökünün faydaları nelerdir?

Çakşır kökünün mütenevvi faydaları bulunduğunu araştırmalarla ortaya çıkartan bilim insanları, bu bitkinin daha birçok soruna karşı faydalı olabileceğini düşünerek araştırmalarına halen devam etmektedirler. Hala inceleme altında olan çakşır otunun bilinen faydalarını siz değerli ziyaretçilerimiz açısından bir araya getirdik. İşter çakşır otunun yararları:

Çakşır kökü faydaları

Lifli bir kökü olan çakşır otu, yüksek rakımlı dağlarda yetişmekte, dişi ve erkek olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Çakşır otu kökünün kullanan bazı kadınların doğurganlığının arttırdığı ve kullananların bazılarında üçüz gebelik söz konusu olduğu söylenmektedir. Cinsel gücü arttırmada da oldukça yayarlı bir bitki olan çakşır otunun çayını demleyerek yemeklerden yarım saat önce bir fincan kadar içilmelidir.

Çakşır otu aynı zamanda erkeklerin spermlerini de hareketlendirmektedir. Bu özelliğinin yanı sıra çakşır otu kas ağrılarını dindirmede ve kasları güçlendirmede de etkili bir bitkidir. Cilt üzerinde kullanımı açısından ise, toz halindeki çakşır otu kökü bal ile karıştırılıp macun olarak da kullanılabilir.

]]>