Boğaz yarasına bitkisel çözüm

Ekseri demir ve B12 vitamini bakımından fakir beslenme sonucu ya da anemi, stres, diş etlerini zedeleyerek fırçalama, bir takı enfeksiyonlar, hormonal değişimler, cilt hastalıkları ya da bazı hastalıklarnın tedavisi açısından bir takım ilaçlar kullanma boğaz yarasını meydana getirmektedir. Ağzın iç kısında ve boğazın kenarlarında şiş, ak hususlar şeklinde kendini gösteren boğaz yaraları, kişinin bir şeyler tükettiği zamanlarda aşırı acı çekmesine sebep olan bir sorundur. Bu sorundan kurtulmanın en sağlıklı ve doğkırmızı yöntemi ise, sizler açısından aşağıda açıklanmıştır.

Boğaz yarasının bitkisel tedavisi

Boğaz yarasının tedavisi açısından elbette ki uzman bir hekime danışılmalı ve hekimin önerileri doğrultusunda boğaz yarasından kurtulmaya çalışılmalıdır. Bitkisel yöntemler modern tıbbın yöntemlerine ek olarak kullanılabilecek tedavi seçenekleridir. Modern tıbbın önermiş olduğu tedavi yöntemiyle birlikte alternatif tıbbın yöntemlerini birlikte denemek, sorunun daha kısa sürede geçmesini sağlar. Bu amaçla denemeniz önerilen boğaz yarasına bitkisel tedavi yöntemleri ise şunlardır:

Antibiyotik özelliğine sahip olan sarımsak, yoğurtla birlikte tüketilebilir ya da yemeklere ilave edilmelidir.

İçerdiği maddelerden dolayı çay, boğaz yaralarına iyi gelir.

Ağız ve boğaz yaralarına en etkili doğkırmızı çözüm yollarından birisi de, bal tüketmektir.

Kekik çayı içilebilir, kek suyu ile gargara yapılabilir ya da yemeklerde kekik kullanılabilir.

Üç tutam böğürtlen yaprağı üç bardak suda yarım saat kaynatılıp bu suyla gargara yapılması da boğaz yaralarının tedavisini sağlar.

Yine üç bardak suya bir fincan karadut şurubu ekleyip gargara yapılması da boğaz yarasını geçirir.

4 bardak suyun içine dört tutam narçiçeği ekleyin ve yarım saat kaynatıp süzdükten sonra bu suyla gargara yapın.

]]>