Bitkisel karışımlar varisi tedavi ediyor

Kan dolaşımındaki sorunlardan dolayı baldır ve bacaklarda görülen  varis, erkeklere göre kadınlarda daha sık rastlanan bir hastalıktır. Kan dolaşımındaki sorunlar toplar damarların açılmasına ve sarkmasına sebebiyet olur. Buda bacak ve baldır bölgelerinde varis oluşmasının baş nedenidir. İleri dereceki varisler baldır ülseri hastalığınıda beraberinde getirir. Varis oluşumunun daha bir çok nedeni vardır. İsterseniz varisi bitkisel karışımlar ile önleyebilirsiniz.

Varisin Nedenleri Nelerdir?

1. Kadınlardaki östrojenden dolayı varis venleri (toplar damarlar) gevşer ve sarkar. Gebelik döneminde artış gösteren östrojen hormonu varis oluşumuna sebebiyet vermektedir.

2. Sürekli oturmak veya sürekli ayakta çalışmak kişinin hareket olanağını kısıtlar. Buda varis oluşumunda bir diğer nedendir.

3. Varislerin bir diğer sebebi de ırsi olabiliyor. Ailede olan varis hastalığını sizde yaşayabiliyorsunuz.

4. Kasların gevşemesine sebebiyet olan alkolde varisin ortaya çıkmasındaki nedenler arasındadır.

5. Doğum kontrol ilaçları kadınlardaki varisi tetikler.

6. Fazla kilolar, yaşlanma ve sigara içmek damar sertliğine yol açmaktadır. Buda damarların elastikiyet özelliğini kaybetmesinden dolayı varisin oluşumu demektir.

Bitkisel Varis Tedavisi

Varis tedavisi açısından aşağıda sıralamış olduğumuz bitkilerden faydalanarak varisi yok edebilirsiniz. Bitkisel karışımları sorunlu bölgeye düzenli olarak sürün veya hazırladığın karışımları tüketin. Doğru beslenmeye ve hareket etmeye de dikkat edin.

Atkestanesi: Çiçek, yaprak, ham tohum ve dal kabuğu zehirli olan atkestanesinin yalnızca güneşten korunmuş olgun tohumlarından yapılan standardize hazır preparatlarını kullanmalısınız.

Ölmezdiken: Ölmezdiken köklerinden iki kahve kaşığı kıyılır. 300-400 ml sıcak suda 5-10 dakika demlenir. Süzülerek içilir.

Elma sirkesi, Sarı yonca, Karabuğday da varis tedavisinde kullanılabilecek diğer bitkisel arasındadır.

]]>