Bıldırcın Etinin Mükemmel Faydaları

Özellikle romatizmal ve eklem ağrılarının tedavisinde  kullanılan bıldırcın eti, kemiklerin gelişiminden ziyade güçlendirilmesi konusunda sıkça  kullanılır. Bıldırcının eti, lezzetli olması ile  birlikte pek çok konuda şifalı etki de göstermektedir. İşte onlardan bazıları:

 

Mesanede oluşan kum ve taşların düşürülmesini sağlayan bıldırcın eti, düşerken oluşan acıyı da en asgari düzeye indirgeyerek kolay bir tedavi imkanı sağlar. Alternatif tıpta en çok bu konuda yararlanılan bıldırcın eti, yeniden kum oluşmasını da engelleyici yansır.
– Halsizlik ve yorgunluk şikayetleri olan kimselerin tüketmesinde fayda olan bıldırcın eti, vücudun kuvvetlenmesini ve güç kazanmasını sağlayarak günlük yaşamda hareketlilik sağlar. Özellikle sporcuların müsakabaları öncesinde tükettiği bıldırcın eti, doğkırmızı bir güçlendiricidir.
– Nefes darlığı ve astım gibi akciğer hastalıklarına iyi gelen bıldırcın etinin bu gibi rahatsızlıkları olan kimseler tarafından tüketilmeden önce doktora danışılması gerekir. Çok faydalı ve lezzetli olan bıldırcın etinin fazla veya yanlış tüketilmesi, zararlı etkiler de açığa çıkarabilir.

]]>