Beyin Dalgalarınızı Kullanma ve Sağlık Reçetesi

beyin13Bilinç seviyenizde mantıklı doğru olan ihtiyacınız doğrultunuzdaki kararları bilirsiniz ama ya harekete geçmek için adım atılmaz ya da kısa süreli başlangıçlar sonunda hep başladığınız yere geri dönersiniz. Sizi engelleyen yapmak istediğiniz değiştirmek istediğiniz şeyle ilgili olan olumsuz inancınızdır. Zayıflayamadığınız zaman hasta olacağınızı, çirkin olacağınızı, beğenilmeyeceğinizi düşünebilirsiniz.

Tamamen beynimizin ya egomuzun bize bir oyunu bu. Aslında bunu sizde biliyorsunuz fakat harekete geçemiyorsunuz değil mi? Çoğu zaman duymuşuzdur her şeyin beyinde bittiğini ama bizi engelleyen hep bir neden var gibi öylece durakalmışızdır yerimizde içimizden bir ses ne yaparsak yapalım zayıflayamayacağımızı söylemiş ve eminim ki ne yaparsanız yapın bu inancınız kazanmıştır. Peki nedir bu yolu ötesine geçmenin yolu; bunu sadece kilo vermek veya fazlalıklarınızdan kurtulmak olarak algılamayın emin olun bu yolu çözerseniz yaşayabileceğiniz tüm zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Öncelikle hayal etmeye başlayabilirsiniz bu işe güzel günlerinizi hayal etmekten başlayın işe, evet yanlış duymadınız geçmişteki güzel günler.. yaklaşık 3 dakikanızı ayırın bu işe bunu yaptıktan sonra içinizden gelen tüm güzel sözleri kendiniz için söyleyin örneğin başaracağınıza dair, zayıflayacağınıza dair, iyileşeceğinize dair. Sonra gözlerinizi kapatın ve tüm her şeyin düzeldiğini sorunların hallolduğunu düşünün bunu içten gelerek hayal edin canlandırın gözünüzde ve sonra tüm bunlar için şükür içerisine girin inandığınız her ne ise ona şükür içerisinde olun.

Bunlar sadece size iyi gelecek ufak bir sağlık reçetesiydi uygulamak sizin elinizde yalnız küçük bir önerim olacak uygulamayı günde birkaç tekrarlayın boş kaldığınızda, uyumdan önce, kalkınca ve ya canınızı sıkan bir olayın hemen ardından beyninizi boşaltarak. Emin olun bu sağlık reçetesi sizin her kapınızı açacaktır.