Beşinci hastalık tedavisi

Doğrudan temas, öksürük, aksırık, aynı havayı soluma da dahil olmak üzere çocuktan çocuğa hatta daha önceden bu hastalığı geçirmemiş yetişkinlere bulaşma riski söz konusu olan beşinci hastalık nasıl tedavi edilir, tedavi yöntemleri nelerdir, sizler açısından yazımızda açıkladık. Genellikle boğazda şişlik, yanaklarda kızarıklık, hafif ateşlenme, gövde ve kol ve bacaklarda, avuç içi ve ayak tabanında döküntüler gibi belirtileri olan beşinci hastalığın tedavisi hakkında tüm merak edilenler sizlerle.

Beşinci hastalık tedavisi

Beşinci hastalığa yönelik bir tedavi metodu bulunmamakta olup hastalık tarihle kendiliğinden geçmektedir. Yalnızca beşinci hastalığın tedavisi açısından belirtileri azaltmaya yönelik ilaçlar kullanılması önerilir. Beşinci hastalık olan çocuklar muhakkak hekim kontrolü altında tedavi edilmelidir. Çünkü çoğu zaman beşinci hastalık alerjik bir sorunmuş gibi anlaşılır ve tedavisi içinde alerji ilaçları yanlışlıkla kullanılır. Beşinci hastalığın alerjik olmadığı yalnızca hekimler tarafından tanısı konur. Bu sebeple çocuğunu uzman bir hekime götürün ve doğru ilaçlarla daha hafif bir biçimde beşinci hastalığın atlatılmasını sağlayın.

Beşinci hastalığın tedavi sürecinde hastanın dinlenmesi, bol bol sıvı gıdalar tüketmesi ve sağlıklı beslenmesi son derece önemlidir. Hastalığın kolay atılması açısından uzman hekimin önermiş olduğu ilaçlar düzenli bir biçimde kullanılmalı ve cilt döküntülerin ve kaşıntıların azalması içinde gereken losyonlar özenle kullanılmalıdır. Hekimin verdiği ilaçlar düzenli kullanıldığı zaman hastalıktan 10 günde eser kalmayacaktır.

]]>