Ben kanseri nasıl tedavi edilir?

Ben kanseri tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır, lakin tedavisinin erken evrelerde yapıldığı durumlarda ortadan kaldırılabilir olduğu açısından, ben kanseri varlığından şüphe edildiği gibi dermatologlara başvurulmalıdır. Cilt kanserleri arasında en tehlikesi olan ben kanseri, sinsi bir düşman gibi vücutta seyir etmekte ve birçok kişi ben kanseri olduğunu iş işten geçtikten sonra anlamaktadır. Ben kanseri olup olmadığınızı anlamanın en etkili yolu ise, benlerin adetca çoğalmaları, renk ve şekil değiştirmelerini fark ederek tıbbi bir takım yöntemlere uygulatmaktır. Çünkü ben kanseri çıplak gözle anlaşılamaz.

Ben kanseri tedavisi

Normalde her insanın vücudunun mütenevvi bölgelerinde büyüklü küçüklü benler bulunmaktadır. Bu benlerin tahriş ve harap olması veya güneş ışığına uzun bir süre maruz kalması ben kanseri riskini tetiklemektedir. Benler arasında en tehlikeli olanları ise üzerinde kıl bulunanlardır. Üzerinde kıl olan benlerin yanı sıra, renk değiştiren, asimetrik, kenarları düzensiz ve çapı 6 milimetreyi geçen benlere de oldukça dikkat etmek gerekir.

Ben kanseri tedavisi açısından tıp alanında mütenevvi yöntemler uygulanmaktadır. Ben kanseri yalnızca bir benden kaynaklı bir durum ise, lazer, tıraşlama veya kriyoterapi yöntemleri ile tedavi edilir. Eğer risk yaratan ben adetsı oldukça fazla ise cerrahi işlemlerle benlerin çıkarılması sağlanır. Cerrahi işlemi sonrası izleri yok etmek açısından estetik uygulanır.

]]>