Bembeyaz Dişlere Sahip Olmanın Yolları Burada!

Her isnan dişlerinin sağlıklı ve ak görünmesini ister. Fakat  bembeyaz ve göz alıcı dişler açısından yapmanız gereken bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin neler olduğunu açıklıyoruz bu yazımızda…

 

Diş beyazlatma nasıl yapılıyor gibi bir soru sizin de aklınızı kurcalıyor ise önerilerimize kulak vermeniz gerekecek. Öncelikle dişlerinizi her gün en az iki defa fırçalamalısınız ve dişlerinizi fırçalarken bu sürecin en az iki dakika olmasına dikkat etmelisiniz.

Dişlerinizin sararmaması açısından çay ve kahve gibi içeceklerin tüketimi konusunda dikkatli davranmanızda fayda var. Aslında bir kahve tiryakisi olmamanıza karşılık dişleriniz halen sarı ise o zaman önerilerimizi dikkatle okumaya devam etmelisiniz.

Diş beyazlatma işlemini genel olarak ikiye ayırabiliriz. Evde diş beyazlatma ve muyanehanede diş beyazlatma olarak düşünülebilir. Hastanede yapılan uygulamada hastanın ortalama olarak ağzını 2 saat aleni tutması gerekiyor ve bu süreç içerisinde dişe ve diş etine ayrı ayrı jel uygulanıyor. Dişe sürülen jelin diş ile etkileşimini artırmaya yönelik ek uygulamalar olabildiği gibi, diş etine sürülen jel de diş etinin korunmasını sağlıyor.

Diş beyazlatma hemen hemen herkese uygulanabiliyor fakat yinede küçük yaştaki çocuklar ve  hamile kadınlara uygulamamak konusunda özen gösteriliyor. Bu konuda diş hekiminize başvurmanızı önermekteyiz…

]]>