Bebeklerin Anne Sütünden Sonra Nasıl Beslenmesi Gerekiyor

Bebekler ilk doğduğu andan itibaren normal olarak anne sütü ile  beslenmeye başlarlar, ki bebeklerin sağlıklı büyümesi açısından  oldukça önemlidir anne sütü ile beslenmesi. Fakat ilk 4 yada  5.  aydan sonra artık anne sütü yada anne sütüne yakın kullanılan mamalar yetmemeye başlar. Çünkü artık bebeğiniz büyümeye başlar, gıda ihtiyacı artmaya başlamıştır. Bu sebeple bebeklerinize artık pudingler veya çorbalar, tüketmek sularıda verebilirsiniz. Bebeklerinizin sağlıklı beslenmesi adına aşağıyı mutlak suretle bir okumanızı öneriyoruz…

 

İlk kez ek mama verecekseniz önce bebeğinizin aç olduğundan emin olun ve vereceğiniz gıdayı bir çay kaşığı yardımıyla dudaklarına, diline sürün. Beğenip beğenmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Eğer diliyle kaşığı iterse sakın zorlamayın, birkaç gün bekleyerek daha sonra tekrar deneyin. Bebekler henüz ilk aylarda yutma işlemini tam olarak beceremedikleri açısından kaşıkla beslenmeleri biraz zor olur. Bu yapıda çok sabırlı olmanızı öneriyoruz. Çünkü bazı bebekler bu evreyi biraz yavaş  geçebilirler.

Artık bebeğiniz ek mamalarla besleneceği açısından kakasında bazı değişikliklerin olması çok normaldir, endişelenmeyin.

Evet bayanlar bu evreler biraz uzun geçebilir ve gerçekten sabır isteyen bir dönemdir. Bebeğinizin ek mamalara ihtiyaç duyduğu zamanı iyi ayarlamaya çalışın. kadindunyasi.com olarak sizler kadar bebeklerinizin de bizim açısından önemli olduğunu unutmayın.

]]>